| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa imi iau un laptop cam de 2000-2500 lei pentru gta 4 si MINECRAFT! ce imi recomandati? dau funda!

Răspuns Câştigător
| AgentKloading a răspuns:

KodruZ are dreptate, dar, totusi, eu iti recomand un laptop de la firma ASUS!

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Sa iti faci un desktop de banii astia. Daca reusesti sa ne explici cu argumente logice DE CE laptop, mai discutam si de laptop. Gindeste-te cit te costa intretinerea, cit de fiabil (nu) e un laptop si ce posibilitati de upgrade ai. Trei chestii mari si late.

| MpT a răspuns:

Vad ca ai sarit cu bugetul de la 1400 la 2000-2500 lei. Cel mai ok ar fi sa pui întrebarea atunci când ai un buget stabilit si chiar esti hotarat sa cumperi(asa daca intrebi acum si cumperi peste cateva saptamani/luni, lucrurile se schimba si recomandarile primite nu mai sunt valabile ca fiind cele mai bune).

In noul buget iti recomand acest Acer http://goo.gl/R2b8ry
Vine cu procesor i5 Haswell la 2.6 GHz, hdd de 1 TB, 4 GB memorie si placa video 840m(care duce multe jocuri pe detalii medium spre high).

Daca preferi Asus il ai pe asta http://goo.gl/Gn4abB care e tot cam pe acolo ca performanta(chiar daca are procesor i7 e unul din seria ULV, adica tot un dual core cu frecvente reduse si performante egale cu i5).