| LoCkEd02 a întrebat:

Vreau sa-mi achizitionez si eu un Laptop cu Procesor I3, 4 GB Ram si o placa video Intel HD Graphics 300. Intrebarea este c-am ce jocuri o sa-mi mearga bine?

10 răspunsuri:
| laurentiu80 a răspuns:

Deci laptopul are placa video integrata, nu vei juca jocuri noi. Deci nu este un laptop pentru jocuri, alegeti un alt laptop cu placa video dedicata

| master77 a răspuns:

Alea din 2010 cred, poate cateva din 2011, pentru ca placa video e integrata

| AlexTroll a răspuns:

Cu placa asta nu prea e de gaming, cred ca ti-ar merge gta vice city (cu cerinte de sistem asemanatoare cu gta vc)
pentru gaming ti-as recomanda unn laptop cu placa nVIDIA (cam de la 520 in sus)
dupa cum probabil stii se apropie black friday si o sa prinzi niste reduceri super si o sa-ti poti lua un laptop bun si ieftin!winking bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda are placa video integrata in placa de baza din cate am vazut deci toate jocurile pana in 2013 dupa aceea nu prea o sa iti mai mearga bine laptopul... succes totusi u iei decizia...

| Me2 a răspuns:

Nu vor merge cine stie ce jocuri, are placa integrata (in procesor)
Care este bugetul tau, gasim ceva cu placa video dedicata

| Freddie23 a răspuns:

Or sa-ti mearga niste jocuri dar nu cred ca mai noi de 2004 (poate 2005) si pe low-resolution!
Dar merg toate jocurile online... daca te consoleaza cu ceva!

| John1973 a răspuns:

Uite aici un laptop foarte bun http://bit.ly/1stepq1

| LoCkEd02 explică:

Se poate aduga pe parcurs si o placa video pe slot?

| Me2 a răspuns (pentru LoCkEd02):

Nu,pe laptopuri nu

| papimig a răspuns:

O sa iti mearga jocurile de pe facebook si alte cateva care merg si pe pentium 3.
Pentru jocuri pe laptop (mai noi, evident), ai nevoie de o placa video dedicata (ATI sau NVidia)