| SanDuKu a întrebat:

Vreau sa schimb placa video.Am placa de baza p4m900 m7 fe placa de sunet relatec hd audio.Ce placa imi recomandati de 300 lei sa ruleze jocurile aparute recent fara sa mearga sacadat aceste jocuri.Dau funda pentru cel mai bun raspuns.Astept raspunsuri.Multumesc mult

9 răspunsuri:
| SanDuKu explică (pentru DSGline):

Vor merge jocurile aparute recent pe ea fara sa sacadeze?

| BLKZ a răspuns (pentru SanDuKu):

In primul si in primul rand placa aia nu se mai comercializeaza(doar SH daca gasesti). In al doilea rand, ce procesor ai, memoria RAM si sursa. Placa audio nu ne intereseaza.

| SanDuKu explică (pentru BLKZ):

Ram 896 mb DDR2, Procesor Intel R Celeron R D.si sursa nu stiu :crying

| DSGline a răspuns (pentru SanDuKu):

Pentru jocuri noi sa mearga decent ai nevoie macar de un buget de 800 de lei... cu un N-vidia Gtx690 esti aranjat pe 5 ani dar pretul e undeva pe la 1200$ (dolari)

| SanDuKu explică (pentru DSGline):

Dar am vazut o placa video pe nume gygabite nVIDIA ge force 430gts cu 270 lei si mi-a zis un var ca pe ea ruleaza battlefield 3 pe maxim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa-ti mearga cele mai recente jocuri investeste intr-un sistem nou. Placa de baza nu suporta un procesor mai performant.

| Me2 a răspuns:

Uite asta, sursa va tine pentru ca consuma foarte mult(dar mai exact ce sursa ai?)
http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

| SanDuKu explică (pentru Me2):

POi sursa n-o stiu ca nu stiu cum sa ma uit la ea...