| Ştefania_Băbuș_1996 a întrebat:

Vreau si eu o mana de ajutor. Am antivirusul ESET NOD32 Antivirus 4, si imi tot apare : " Maximum protection is not ensured ", " Virus signature database is out of date. " Imi spune ca username-ul si parola nu sunt corecte! Am cautat pe google cateva nume si parole si am incercat sa le bag dar nu merg. Am mai intrat si in control panel si am dat la Performance and Maintenance la System si am dat la Automatic Updates, am selectat Automatic caci era recomandata, am vazut si la instructiuni, aveam pe Turn off Automatic Updates! Am citit si pe net cateceva si nu am inteles nimic. Help, va rog mult, nu stiu ce sa fac!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Pesemne ca antivirusul nu este cu licenta.
Îţi recomand să încerci cu 3 programe gratuite: antivirusul avast! 7 free (Avira 2012 free ori AVG 2012 free), Malwarebytes’ Anti-Malware şi un firewall dintre ZoneAlarm ori Comodo Firewall. Împreună sunt la fel de bune ca un program antivirus cu licenţă şi n-ai treabă cu activarea. Pe toate le poţi descarca de pe site-urile oficiale.
2.Setarea pe care ai facut-o nu este pentru antivirus ci pentru sistemul de operare. Daca nici acesta nu este licentiat ar putea sa-ti apara treaba cu not genuine, asa ca treci iarasi pe setarea Turn off Automatic Updates.