| A_7901 a întrebat:

Am ESET Smart Security 4-Business Edition. Cand deschid calculatorul imi spune "Maximum protection is not ensured" si orice ii fac, nu isi schimba statusul, desi zice ca sunt activate "Antivirus and antispyware","Personal fierwall" si Antispam module". Ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| alin568429 a răspuns:

Si la mine tot asa imi zice dar imi merge ca am bagat un cd cu virusi si mi-a depistat stai calma ca nu-i nici o problemabig grin

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Vezi ce spune Combofix
http://www.softpedia.com/progDownload/Combofix-Download-152805.html
sau direct exe http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe
Apoi asigura-te ca ai inchis toate programele care ruleaza (yahoo messengre, firefox, etc) si ruleaza ComboFix. Te va intreba daca sa inceapa curatirea. Apasa 1 si da-i Enter. Nu-l opri in timp ce scaneaza si dezinfecteaza sistemul. E posibil ca in timpul rularii lui desktop-ul sa dispara, dar nu te ingrijora.
La sfarsit va afisa rezultatele scanarii. clik pe remove!
Lasa-mi PM!

| CosteaVlad a răspuns:

Principalele cauze: Username sau parolă (licența) invalide, Windows Update dezactivat. În mod normal ar trebui să spună la „Protection status" care este cauza problemei...

| andreeadragutza22 a răspuns:

Pai Protecţie maximă nu este asigurată a calculatorului tau asta iti scrie acolo deci protejeazati din windous toate obiectivele happy eu asa le am si daca nu pot deschide unu il deblochez simpluhappy :X funda?