| Augustin17 a întrebat:

Buna tuturor. Am nevoie de o parere. Am placa video Nvidia GeForce 6100 nForce 405 512 mb si procesorul AMD Sempron 3000+ 1.81 ghz. Acum, vreau sa aflu ce imi sugerati sa schimb/imbunatatesc.procesorul sau placa video. :d

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Daca vrei imbunatatiri ambele trebuie schimbate, procesorul este destul de slab pentru jocurile actuale si placa video de asemenea. 8600 este placa minima pentru orce joc din 2011-2012

1 răspuns:
| nutepriveste21 a răspuns:

Depinde pentru ce vrei sa foloasesti pc-ul.Pentru muzica filme si jocuri mici e bine asa. Pentru editare video, jocuri noi cu o grafica buna, etc. trebuie sa schimbi totul, inclusiv placa de baza.