| VmsA a întrebat:

Am o nedumerire legata de aplicatia whatsapp! Daca eu am wi-fi si vreau sa sun pe altcineva care se conecteaza la date, dar are putini mb, taxeaza si respectiva persoana?

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Da,pentru ca se foloseste de net sa faca apeluri. Chiar daca suni tu sau persoana respectiva sunteti taxati amandoi pentru ca se consuma date (nu e ca la apelul obisnuit)

| gelu1970 a răspuns:

Whatsapp foloseste net. daca suni prin intermediul whatsapp si ai wifi, e perfect deoarece ai calitate si nu iti consumi date. persoana pe care o suni o sa consume din datele ce le are, insa daca sunt putine, e posibil sa nu o poti contacta.
deci nu te gandi ca te taxeaza cineva. tu folosesti wifi in cazul tau, iar persoana cealalta foloseste datele ce presupun ca le are contractate.