| Dana1793 a întrebat:

Mi-am descarcat aplicatia whatsapp pe telefon, in casa am si wi-fi si ma mai conectez, dar cand pierd conexiunea mi se conecteaza la netul pe care-l am de la abonament. As vrea sa stiu daca stand asa conectat (la 3G nu wi-fi) ma taxeaza continuu pana intru in zona cu wi-fi sau doar cand trimit mesaje?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice conexiune activa inseamna un schimb de date, indiferent ca trimiti sau primesti diverse de pe net, dezactiveaza conexiunea prin 3g ca sa fii sigura

| Dana1793 explică (pentru anonim_4396):

Problema cu whatsapp-u e ca de oricate ori il dezactivez, de atatea ori se activeaza singur.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dana1793):

Pai daca nu reusesti sa gasesti unde sa dezactivezi de tot, modifica una din setari cu alte date (si asa da eroare conectare si nu se mai conecteaza)

| OSC a răspuns:

Te taxeaza cand ti se actualizeaza profilul, adica si cand nu trimiti mesaje.