| BBEgirl a întrebat:

In legatura cu Whatsapp. Eu am un Huawei Honor cu Android. Pe Google Play aplicatia este gratis iar dupa 1 an necesita 0, 99 euro. Ce ma intereseaza este: se aplica un cost pentru gasirea persoanei ce foloseste aplicatia si cu care vreau sa comunic (am vazut undeva ca se taxeaza cu 0, 15 acest "add friend" la contacte)?; daca intr-o zona nu am acces la net, pot sa trimit mesaje clasic, adica sa imi scada mesajele din abonament, sau sunt legata de Whatsapp, fara posibilitatea de a mai trimite mesaje obisnuite?

2 răspunsuri:
| TheBlackAng3l a răspuns:

Whatsapp este gratuit iar o data ce il ai in telefon iti gaseste toti prietenii care utilizeaza si ei watsapp, gratuit...mesajale in watsapp sunt gratuite si nu au treaba cu mesajele din abonamentul tau...totu tine de internet..sa ai internet.

| slowswag a răspuns:

Mesajele din whatsapp sunt gratuite, dar trebuie sa ai internet, iar persoanele din contactele tale le ai automat si in whatsapp(cei care au aplicatia)