| PascuDenisa a întrebat:

Bună tuturor! Am o problemă cu laptopul care a apărut deodată fără sa-i fac nimic, el fiind destul de nou. Tastele lui merg complet aiurea, imi este foarte greu să explic.De exemplu daca apas tasta,, s" apare complet altceva de gen,, r3fg" si tot asa. Uneori, am 2 taste care reprezinta aceeasi literă chiar dacă ele ar trebui sa fie diferite. Va rog dacă aveți idei ce aș putea să fac fiindcă zici ca s-au amestecat tastele.

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Incearca un boot in safe mode sau o reinstalare de windows. Daca face la fel trebuie dus la service si verificata tastatura.

| PainTech a răspuns:

Mai intai trebuie sa vedem daca e problema soft (din Windows) sau hard (din tastatura).

1. Incearca in safemode.
2. Incearca cu o tastatura USB.

Dupa ce faci astea doua teste spune-ne ce observi.