| Roadiro a întrebat:

Buna tuturor!

As vrea sa stiu cum pot face un screen?

Eu am apasat pe tasta 'Print', dar imi printeaza imaginea....nu se salveaza... ce sa fac?

5 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Buna, uite pas cu pas.
http://solutiipc.ro/467/cum-se-face-print-screen/
Bafta

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Daca ai Windows 7, click pe start, scrii in casuta de cautare, Snipping Tool. Si apoi dai un singur click pe aplicatie.
Daca ai Windows XP sau Vista, poti instala programe care fac screenshot-uri. Asta daca nu-ti merge tasta "Print Screen".

| eueueu1 a răspuns:

Salut. Apesi pe tasta "Print" te duci in Start>>All Programs>>Accessories>>Paint si se deschide Paint apesi CTRL+V si gata ai rezolvat.big grin

| mihaitza584 a răspuns:

Dai print.te duci in Paint si apesi ctrl+v sau click dreapta si paste...

| xCrissu a răspuns:

Eu apăs pe ' Print Screen ', și după mă duc în Paint și apare undeva " Clipboard " dau click și după apare " Paste "!
Sper că te-am ajutat :*