| alynutza a întrebat:

Buna tuturor.cine stie cum pot face ca atunci cand descarc ceva de pe net sa mi se salveze pe desktop si nu in c, d, e? plzzzzzzz

8 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Păi trebuie să selectezi locaţia de descărcare; Atunci când îi dai „Save"(salvare) selectează locaţia pe Descktop(de obicei apare o fereastră în care în stânga îs iconiţele alea cu documente recente, descktopul şî computre-ul meu(my computer). De acolo se selectează locaţia de desacărcare.Succes

| Slavic a răspuns:

rolling on the floor pai cind scoti ceva iti apare o tablita tu pui : Browse si iti alegi unde sa o puii

| Brotacelu a răspuns:

La browserul Google chrome : te duci la cheia din dreapta sus, dai optiuni, in culise si mai jos ai "locatia de descarcare"... dai pe rasfoiti si alegi unde vrei sa ti se salveze

La Modzila firefox : Tools[unelte] - optiuni - general - save as[salveaza in] si alegi unde

In internet explorer:... nu mai stiu big grin mi se pare ca te intreaba unde sa salvezi fisieru.

| Alex_2741 a răspuns:

Alynutza fa asa si ti le va salva direct pe desktop tongue... dai asa: Tools/Options/Mai jos este : Save File To si bifezi cerculetu ala apoi dai Browse si Bifezi Desktop. Dai OK si Inca un OK si gata tot ce vei salva se salva pe Desktop happy pai ti le muti u care pe unde vrea Inima ta. Sper ca am fost de ajutor. Succes

| Iuliaana a răspuns:

Atunci cand vrei sa salvezi ceva iti apare o casuta unde trebuie sa apesi SAVE dar vezi ca in stanga sunt vreo 5 optiuni, daca ai nevoie pentru desktop apesi la ''casuta'' cu desktop, optiunea 2 ar fi. Si de acolo iti alegi tu, ori vrei sa iti apara pe ecran adica pe desktop ori in foldere etc. Succeswinking

| Boniboon a răspuns:

Pe Mozilla ti se salveaza direct pe desktop laughing Dar pe Internet Explorer poti alege tu unde sa ti se salveze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand dai clic pe optiunea "Salve"(salveaza), precizez ca inainte de ai salva iti apare 5 optiuni in partea stanga, ei, tu vei da clic salvare pe optiunea a 2a, care se numeste "Desktop". Adica "Salve Desktop". Cam asta e procedeul.Succesbig grin

| fantom a răspuns:

Foarte simplu descarci in d sau c, nu are importanta si dupa aia intri in d sau c si ce ai descarcat tragi pe desktop