| Casiana a întrebat:

Dau fundita la cel mai bun si maid etaliat raspuns! Atunci cand descarc ceva de pe net, ceea ce descarc mi se salveaza pe Desktop, problema este ca acum vreau sa descarc ceva mai mare si imi spune ca nu mai este suficient spatiu p Desktop...Cine imi zice si mie cum pot da, ca ceea ce descarc sa se salveze in Local disk D? Sa nu se salveze in C sau p Desktop...[-O

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Daca ai Firefox te duci sus la meniu, Tools / Options / Main (primul tab ) si de acolo setezi unde faci download si daca sa te intrebe de fiecare data.

9 răspunsuri:
| Antrax a răspuns:

Depinde cu ce browser descarci sau cu ce

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Daca ai Firefox te duci sus la meniu, Tools, Options, Main (primul tab ) si de acolo setezi unde faci download si daca sa te intrebe de fiecare data.

| Dorinel a răspuns:

Doar daca folosesti Mozilla Firefox! Unelte-->Optiuni...-->si scrie mai jos salveaza fisierele in...si langa iti arata desktop sau spatiu de lucru si langa rasfoieste, apesi pe rasfoieste si selectez Local Disc D si acum ti se va downloada in partitia D tongue bafta

| Casiana explică:

Promit ca dau fundita[-O

| snepy a răspuns:

Buna
1 Daca folosesti Internet Explorer si vrei sa salvezi ceva mai are, dai click dreapta, Save As, si alegi destinatia
2 Daca folosesti Mozilla Firefox Tools ->Options (si mai jos scrie unde le salveaza. De exemplu la mine le salveaza in D iar pozele in C

| MarYoBenucci a răspuns:

In primul rand fa curatenie pe desktopul u... m-i curata din ele sau punele in d. iti apare cam sa : low disk space daca il ai in en wind. baga`ti toate in D si pe urma tragi ce vrei u sa vezica nu o sa-ti m-ai aparawinking bafta

| daddy a răspuns:

Pey da si tu click acolo unde scrie " save to " sa il salvezi in C, D sau unde ai spatiu thinking

| annda a răspuns:

Cand vrei sa downloadezi ceva iti apare un link sau orice unde dai "download" iti apare o fereastra micuta unde ai "run" "save" "close" "help". Dai save si alegi de acolo unde iti doresti tu sa salvezi. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Am venit aici ca sa te ajut. big grin
Cand salvezi, apar foolderele de pe desktop ( depinde de windows) apesi in computer--->Disk D sau C apoi pui Save.
E simplu, nu?
Bafta si sper ca ai inteles ceva. big grin

Bybye