| Joker a întrebat:

Buna tuturor, vreau sa imi cumpar si eu un adaptor wireless si ce as dori eu este sa imi spuneti daca la descrierea lor (http://www.altex.ro/produse-it/retelistica/adaptor-wirel ess) unde spune "rata de transfer (mbps):300 ", cei 300 acestia inseamna viteza cu care o sa imi mearga netul? adica o sa pot descarca si o sa ma pot uita si la videoclipuri pe youtube si sa stau si pe facebook?

Răspuns Câştigător
| SouLIce a răspuns:

Linkul nu este bun
300 mbps nu este viteza cu care o sa iti mearga netul, este viteza pe care o poate suporta
Viteza netului va fi cea pe care o ai de la provider-ul tau

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

300 MB/S este viteza maximala care lucreaza adaptorul. Adaptorul doar preia din router viteza care i-o da roterul si nu o mareste. Deci aia e viteza de lucru! Nu influenteaza viteza ta de la internet acest adaptor, in sensul ca nu o mareste! Viteza ta de internet este data de providerul tau la care esti conectat.

| Danzell a răspuns:

Nu. asta e viteza maxima pe care o poate suporta. viteza netului depinde de internetul la care este conectat adaptorul.