| Pagnel a întrebat:

unde as putea sa modez un PS3 si daca il modez pot sa iau jocuri piratate pentru el? big grin

9 răspunsuri:
| varcolaccc a răspuns:

Sa sti ca merge sa modezi ps3 u dar e destul de periculos... Este totusi un tip Donely in cheamă care repara ps 3 -uri si parca le si modeaza, are si un chanel de YT. Poate iei legătura cu el si vorbesti si il intrebi, sta in București din cate stiu

| sltlp a răspuns (pentru varcolaccc):

Da, mai bine nu mai raspundeai. Alea is egale cu 0. Au patch care le blocheaza din 2011... si devin inutile.

| sltlp a răspuns (pentru varcolaccc):

Ce consola ai?
FAt/slim/super slim?
Daca e slim, Vezi ca la spate, unde pui cablurile, ai o hartiuta, cu un cod de forma CECH XXXX, exemplu CECH 2004A sau CECH 2500 D

| varcolaccc a răspuns (pentru sltlp):

E parerea ta pretenaswinking, Eu am ps3 u modat de acum 3 saptamâni

| sltlp a răspuns (pentru varcolaccc):

Da, si cu ce e modat?

| sltlp a răspuns (pentru varcolaccc):

Inca astept raspuns. Sa vad ce vrajeala mai spui acum.

| varcolaccc a răspuns (pentru sltlp):

Ce vrajeala sa iti spun ma laughing? Acum 3 saptamani mi l-am modat nu stiu cu ce e modat happy L-am dus si am intrebat daca se poate, a zis da deci shh.

| sltlp a răspuns (pentru varcolaccc):

As vrea sa vad cum ai pune tu modare cu dongle. Chiar as vrea asa ceva sa vad.
ps: nu mai zi de dongle ca e praf=nul=zero=nimic. Nu se mai foloseste deoarece de la fw3.4x- e blocat. Se foloseste doar modarea cu cfw care e aprox 150 lei si care nu merge pus pe orice consola. De aceea ps3 slim 3k si 4k nu se pot moda deloc, sau poate doar cu ode, dar nu e comod sa dai 500-600 lei pe o modare.
A, si eu am ps3 dar suntmult mai informat decat esti tu.

| varcolaccc a răspuns (pentru sltlp):

Da bv happy, pe mine nu prea ma intereseaza asa mult fiindca nu tin la ps3 asa mult daca se strica imi pot lua altutwinking. Dar ce rost are ca astept ps4.