| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

Buna va rog ajutati-ma cu ceva.Am pc cu un procesor cam slab ...AMD Sempron(tm) 2400+ 1.67 GHz si 256 MO din RAM... am o placuta de 512.Suporta procesorul meu o placuta de 512 si una de 128? Am incercat singura sa pun placuta da imi da niste erori

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Daca iti da erori atunci cele doua memorii nu sunt compatibile. Nu are legatura cu procesorul. In plus, e indicat sa pui inca 512, daca pui placa aia de 128, pe langa erori, o sa scada performanta calculatorului.

2 răspunsuri:
| Limba a răspuns:

Eu am Amd Athlon(tm) 2500+ 1. 83 Ghz Video 128mb si Ram am un Giga dintre care 2x256 si un de 512mb si merge bine tongue

| Elf a răspuns:

Incearca fiecare placuta ram separat :p