| Laurosa a întrebat:

Voi nu v-ați săturat de indienii si arabii care ne tot ereveaza pe Instagram? Eu sunt Blogger și în fiecare zi mă urmăresc tot felul de oameni doar că printre acei oameni mai sunt și dubioșii ăștia. Nu aș avea nimic cu ei daca nu mi-ar scrie in privat tot felul de prostii, daca nu mi-ar mai da apeluri video sau daca nu m-ar mai caută pe email.Am spus clar în bio(Instagram) că mă pot contacta pe email doar sub forma de business.Ce aș putea face? Cont privat nicidecum deoarece sunt blogger.Voi ce faceți în situații de genul?

8 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Din puctul meu de vedere atunci cand iti faci un cont nou primul lucru care iti face setarile de securitate.
Din alt puct de vedere (blogger) pentru a ti promova blogul sau marca, cel mai bine este sa ti folosesti un alt telefon pentru asa ceva.
Sincer nu am avut probleme, poate si din cauza ca am renuntat la FB sau Instagram, de exemplu in loc de istagram folosesc pinterest. in loc de FB folosesc MeWe. in loc de whatsapp folosesc Viber.

Iar daca vrei sa ti promovezi blogul sau marca, nu ai de ales decat sa primesti spam-uri si sa ai un telefon numai pentru promovare.

| Wr3nch a răspuns:

Nu ce sa faci, ii blochezi si atatlaughing Orice tipa care arata cat de cat bine si are cont pe isntragram primeste spam de la eilaughing

| Laurosa explică (pentru Wr3nch):

Ba da câteodată mă întreb dacă ei nu au viață personală

| wildthing a răspuns:

Ce altceva ai putea face decat sa-i ignori?

| Laurosa explică (pentru wildthing):

Sincer nu pot să-i ignor deoarece stau un pic pe net imediat mă suna video. Acum o săptămână era unu disperat care ma suna din 5 in 5 minute

| wildthing a răspuns (pentru Laurosa):

Alta solutie nu vad decat sa-l blochezi pe fiecare in parte.

| Eugen80 a răspuns:

Ignore, block...

| Zorn a răspuns:

Nu ai ce sa le faci, decat sa dai block, daca spui ca nu iti poti pune contul pe privat. Umbla pe la setari si vezi daca este vreuna prin care sa permiti apeluri doar din partea celor pe care ii urmaresti sau ceva asemanator, desi ma indoiesc ca exista.