| AnOnIm20202020 a întrebat:

vreau raspuns urgent. funda cine raspunde la amandoua intrebari.

eu am un telefon taschreem, este Samsung gt-s5230. nu are android. vreau sa intreb:
1. cum sa fac sa aiba net?
2. daca nu are android pot sa imi iau jocuri depe google play? ma refer atunci cand imi pun net pe mobil.
Va rogg sa ma ajutati, eu nu sunt cu calculatoarele cu telefoanele si cu astea, nu ma pricep prea mult!

Răspuns Câştigător
| SamSon a răspuns:

Atunci cand ai telefon care suporta internet si ai extraoptiunea cu internet, primesti automat configurarea de internet pentru telefonul tau prin mesaj si tu trebuie doar sa instalezi acel mesaj.
.Da, poti sa-ti iei jocuri de oriunde, ideea e sa fie compatibile cu marca telefonului tau

4 răspunsuri:
| tl34 a răspuns:

1.Va rog incetati touchscreen se scrie si provine din limba engleza:touch=a atinge screen=ecran deci touchscreen=a atinge ecranul!

| Generalul a răspuns:

Daca nu ai abonament cu net inclus, incerci sa te conectezi la wi-fi, iar jocuri iti poti dowloada din alta parte, sunt multe care nu necesita android.

| mirceapeiaaa a răspuns:

Net nu poti nmai pe cartela deoarece nu are wi-fi iar jocuri poti sa descarci de aici http://java.mob.org/

| Rippz a răspuns:

1-Cauta in telefon daca are WiFi iar daca are activeaza-l.
2-Jocuriile de pe google play sunt doar pentru Android