| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
Vreau să îmi actualizez telefonul la EMUI 5.0, dar mi-a apărut un mesaj gen :
" Atenționare
Nicio conexiune wi-fi disponibilă.
Se pot aplica taxe pentru utilizare date mobile, dacă descărcaţi firmware-ul prin reţeaua mobilă. Continuaţi?"
Ce înseamnă?

laughing

2 răspunsuri:
| iamdenise a răspuns:

Adica, daca esti pe date mobile, posibil sa iti consume un nr mare de GB in functie de marimea fisierului descarcat.

| dannyel86 a răspuns:

Cand nu gaseste retea wi-fi, telefonul se conecteaza la reteaua de internet a operatorului de telefonie mobila. Aceasta inseamna consum de mb (daca ai oferta activa cu internet pe mobil) sau consum din creditul activ, daca nu ai nicio oferta activata in prezent.