| Nicolae_Danut_1980 a întrebat:

Am si eu o problema. De curand mi-am resetat din bios telefonul, un Samsung S6, numai ca dupa aceasta operatiune am un mesaj IMEI null, deci am pierdut IMEI-ul. Culmea e ca pot apela, dar am ramas fara date mobile, telefonul nu se poate conecta la reteaua mobila de date a Vodafone Romania. Telefonul a fost cumparat se pare din Germania ca are logo cu T-mobile. Ce sfat imi puteti da pentru a recupera IMEI-ul? Am.incercat cu *#006# si primesc mesajul doar cu S/N iar la IMEI casuta e goala si scrie null. Multumesc!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la o caserie Vodafon sa-ti configureze datele mobile.

| wwbogdanMarian1998 a răspuns:

Cel mai probabil ai facut tu vreo prostie la bios nu trebuia sa îl resetezi din BIOS dul la un service.