| DyanaS2 a întrebat:

Vreau sa imi iau o tableta grafica si eu am Linux pe calculator. Trebuie o tableta speciala sau merge oricare? Precizez ca desenez in Inkscape. Dau funda happy

Răspuns Câştigător
assiris
| assiris a răspuns:

În principiu (99%) trebuie să meargă. Trebuie vazut tipul de tabletă pe care dorești să-l achiziționezi, dacă nu-l știu nu pot spune și pentru diferența de 1%.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Atentie, tableta nu e calculator! Tableta e pentru intrat pe net, vazut un film, citit documente, eventual prostioare de jocuri, cam asta e!

| assiris a răspuns (pentru K0sti):

@K0sti, nu confunda tableta cu tableta grafică. Dacă citeai cu atenție mesajul, descopereai că @DyanaS2 este interesată de desen și nu de umblat pe net. Ea a spus clar "Vreau sa imi iau o tableta grafica..." deci nu tableta de intrat pe net.