| pitbull93 a întrebat:

Buna vreau sa imi iau un laptop si noh nu ma prea pricep daca ati putea sa ma ajutati voi sa imi spuneti daca i bun si daca imi merg jocurile astea mai noi, mi-am gasit un Acer aspire 5750g ( procesor- intel core i5-2410m 2.3ghz with turbo boost up to 2.9ghz, grafica- nvidia geforce gt 540m up to 3765 mb turbocache, 4gb ddr3, 640 gb hdd. Daca ati putea sa imi spuneti parerile voastre sau noh sa imi ziceti daca i cat de cat bun.

10 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

E bun ...acum depinde si de pret, dar din cate pare este un laptop bun!

| pitbull93 explică (pentru Apache):

Pai l-am gasit la 500 euro

| Apache a răspuns (pentru pitbull93):

Poate gasesti mai bine...dar e un raport calitate pret foarte bun!
eu zic sa il cumperi

| iDplm a răspuns:

Raport pret/calitate e foarte bun. Ai grija la marimea placii video: neaparat 1024 MB dedicata. Procesorul i5 suporta maxim 8 GB RAM ( 4 x 2048 MB RAM).

| pitbull93 explică (pentru iDplm):

Placa video este de 2gb dedicata

| pitbull93 explică:

Pretul este de 500 euro,,

| speak22 a răspuns:

Procesoru nu e prea bun si nici placa video nu e una buna.eu iti recomand un calculator, o unitate buna de acesti bani! FUNDA?

| Alexutz_Alexu_1995 a răspuns:

Depinde si ce jocuri vrei sa bagi caci sunt unelemari si s-ar putea sa nu mearga

| Fcp_Denis_1999 a răspuns:

Este un laptop bun singurele jocuri care nu merg sunt acele cu virusi

| JustMe1999 a răspuns:

La 500 euro este destul de scump. mai cauta poate gasesti mai bun