| Sylvye a întrebat:

Vreau sa imi instalez java dar am auzit ca in ultimul timp are virusi. E adevart?

16 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da are(pe dracu) până și un document făcut în office de către user și salvat în PC, mai ales dacă userii folosesc antiviruși idioți ce îs creați ca să scoată din sărite utilizatorul de calculator și să facă utilizarea de Windows un calvar(mai mare decât îi Windowsul de felul lui creat) precum Norton, Esset sau Avast.Sau niară îi normal dacă nu se descarcă de pe site-ul Java versiunea de Java și se folosesc tot felul de mirror-uri fantomă. SINGURUL loc unde este Java cum trebuie este aici:
http://www.java.com/en/download/index.jsp
Testat ieri și garantat nu are nici pic de malware, că e site-ul producătorului.Succes

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Da, poate fi adevarat. Am vazut si eu stirea. Eu il am instalat dar pana acum nu mi-a detectat nimic antivirusul.

| kessu a răspuns:

NU!

| charleslouboutin a răspuns:

Evident NU.

Răspuns utilizator avertizat
| PanteraNeagra1999 a răspuns:

Nu cred happy
totusi descarca un antivirus si verifica

| CreEppY a răspuns:

Lucrez cu java in fiecare zi (la Minecraft) si de fiecare data cand pornesc pc-ul, antivirusul nu detecteaza nimic...

| HaKeRo a răspuns:

Java in general e pentru minecraft si alte jocuri nu are virusi am scanat cu virustotal si a gasit 3/42 deci instaleaza-l fara grija. FUNDA?

| Eigei a răspuns:

Eu am java si nu mi-a facut nici o problema.

| EdK a răspuns:

A avut niste gauri, dar le-a rezolvat cei de la Oracle, firma care detine JAVA. Poti descarca cu incredere, eu am JAVA si nu mi s-a intamplat nimic niciodata. happy

| vasile999 a răspuns:

Nu, terog frumos da-mi funda

| Star4You a răspuns:

Da am incercat si eu sa imi fac ultimul update si sa virusat calculatorul.

| GirlonFire a răspuns:

Te asigur ca nu are virusi!

| pijaama a răspuns:

Nu cred ca e posibil dar pentru siguranta ta, instaleaza si un antivirus happy

| rokethulk a răspuns:

Depinde de site-ul de pe care le ei
este www.downloadwap.com:acolo nu sunt virusi dar mai sigur descarci de acolo un antivirus pentru mobil...
va recomand eset nod32

| MareleLeneş a răspuns:

Este o companie prea mare ca sa poata sa faca asa ceva.Nu cred ca este adevarat.