| Christina1818 a întrebat:

Vreau sa imi pun si eu avatar pe un forum o poza cu mine, dimensiunile sunt 80x80 dar cand incarc poza imi scrie ceva de genul:

Dimensiunea fişierului avatar trebuie să fie între 0 şi 6 KiB.

Ma puteti ajuta, sa-mi explicati de ce si ce trebuie sa fac? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| xplicitstudio a răspuns:

Lasa imaginea 80x80 si converteste-o in ".GIF" ca e mai econom.

| Christina1818 explică (pentru xplicitstudio):

Am facut asta si acum are 7 kib sad In fine, las-o naibii. multumesc pentru raspuns

| Christina1818 explică (pentru xplicitstudio):

De fapt gata am rezolvat, am bagat-o in paint / save as si au mai scazut acei Kib, multumesc

4 răspunsuri:
| heise a răspuns:

Uita-te sa vezi cati KB ocupa, mai bine. thinking Si daca o faci pe anumite programe, acolo iti da si niste setari in care poti sa mai scapi de cativa KB. Oricum, incearca sa o micsorezi. *laughs*

| Christina1818 explică:

Dimensiuni maxime; lăţime 80 pixeli, înălţime 80 pixeli, mărime fişier 6.00 KiB.

asa imi scrie acolo la avatar