| Iulia1106 a întrebat:

Vreau sa imi schimb laptop ul, dar nu ma pricep prea bine la ce caracteristici sa ma uit. As vrea sa mearga destul de repede si sa nu se blocheze, deoarece imi este necesar pentru programele Autocad, Mathcad, Etabs si altele care imi trebuie la facultate. Imi puteti spune cei care va pricepeti, cam la ce proprietati ar trebui sa ma uit? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Shammal a răspuns:

Prima oara te uiti dupa placa video sa fie dedicata, geforce 920m, 840m, 940m, apoi procesor Intel core i3, i5, i7, restul componentelor sunt asemanatoare, majoritatea or sa aive 4 sau 8gb ram, hdd 500gb sau 1tb, diagonala ecranului 15, 6

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Laptop dedicat pentru AutoCad si randari video... Workstation Mobil! Vezi clipul!

http://www.epasystems.ro/......rkstation/

| Sn4k3 a răspuns:

Memoria ram sa fie minim 4 gb, procesorul recomand sa fie quad core, iar frecventa sa fie cat mai mare si ar mai trebui si o placa video buna, la majoritatea e de 2 gb DDR 3, bine ar fi sa fie pe 128 bit. A si sa te uiti la baterie sa tina mult (scrie la specificatii).

| andreixxx2012 a răspuns:

Ea si cauta un laptotp cu o memorie ram cat mai mare (2/4 gb) si cu un procesor cat mai bun si in mai multe nuclee (2.2 /2.4 GHz, dual core, quad core)