| adyn6 a întrebat:

vreau sa-mi achizitionez un monitor cu diagonala de 19.5"[inch], dar nu stiu cati cm are lungimea si latimea, va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Lungime=46,5 Cm.
Inaltime/Latime=28, 2 Cm.
Grosime fara stand/picior=4, 8~5 Cm.
Grosime cu stand=16, 9~ 17 Cm.

Nu inteleg de ce vrei masuri fixe! Un monitor, ca de altfel ca orice aparat electric, ARE nevoie de racire si nu cred ca vrei sa-l pui intr-un spatiu inchis.Pentru asta sunt monitoare speciale sau cu racire separata(ventilatoare/cooler-e speciale pentru acest scop) Oricum astea sunt dimensiunile pentru modelul prezentat mai sus.

5 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Dimensiuni (W x H x D mm):
Without stand 465 x 282 x 48
With stand 465 x 345 x 169

Dar e o informatie aproximativa.E pentru:

http://www.cel.ro/......0-black-l/

doar ca sa-ti faci o parere despre dimensiunile aproximative fata de alte modele/marci.Asta clar pentru LCD/LED dar pentru un CRT sunt cu totul alte dimensiuni :D

| adyn6 explică (pentru stlucian):

As vrea sa stiu mai exact, ca nu ma pricep la chestiile alea, Lungime=? cm
Latimea=? cm

| pbsolver a răspuns (pentru adyn6):

Despre ce monitor e vorba?

| stlucian a răspuns (pentru adyn6):

Lungime=46,5 Cm.
Inaltime/Latime=28, 2 Cm.
Grosime fara stand/picior=4, 8~5 Cm.
Grosime cu stand=16, 9~ 17 Cm.

Nu inteleg de ce vrei masuri fixe! Un monitor, ca de altfel ca orice aparat electric, ARE nevoie de racire si nu cred ca vrei sa-l pui intr-un spatiu inchis.Pentru asta sunt monitoare speciale sau cu racire separata(ventilatoare/cooler-e speciale pentru acest scop) Oricum astea sunt dimensiunile pentru modelul prezentat mai sus.

| pbsolver a răspuns:

Un inch are 2. 54cm asadar 19.5 inch vor fi 49.5 cm, diagonala monitorului tau.

| adyn6 explică (pentru pbsolver):

Da, stiu ca este 49.5 cm, dar eu ma refer la Lungimea si Latimea monitorului.