| ovidiustore a întrebat:

Vreau sa stiu cum pot sa fac sa ma aud in boxe cand vorbesc la microfon! ATENTIE! Mentionez ca folosesc un microfon profesional pe xlr conectat la preamp (Tube mp project USB) problema e ca in fata la preamp nu am intrare casti..in spate am doar Input pentru xlr si o mufa jack si la Output iar un xlr si un jack! am cumparat pentru casti un convertor jack mare insa nu stiu sigur daca merge conectat direct la preamp! macar la pc pot seta cumva sa ma pot auzii? am nevoie pentru inregistrari muzica! MULTUMESC

1 răspuns:
| Tabba a răspuns:

E o mare prostie preamplificatorul asta.Interfata USB este aberanta atata timp cat nu ofera iesire fizica pentru casca/boxe.O varianta ar fi aceea ca din iesirea preamplificatorului sa mergi in intrarea placii de sunet a pc-ului(mufa albastra), iar castile/boxele le conectezi la iesirea placii de sunet a PC-ului.