| S1nBoYStreeT a întrebat:

Bună ziua. Acum câteva zile am avut un şoc de curent în timp ce umblam la calculator. După acel şoc de curent, a început să-mi apară eroare BSOD ( Blue screen of death) imediat după ce se încarcă windows-ul, timp de o fracţiune de secundă, după care se restartează la infinit. Am încercat să reinstalez windows-ul de pe un stick bootat deorarece DVD-rom-ul este stricat. Dar nu pot, când aleg la boot menu să booteze de pe stick, mă trimite direct la Strat Widows Normal. Am încercat şi prin alte variante să instalez de pe stick dar îmi dă această eroare ( Couldn't open drive multi disk, Rdisk partition 1).
Menţionez că procesorul nu stă foarte bine, are o clapă ruptă, dar a funcţionat o lună, până la şocul de curent. Aş vrea să ştiu care este cauza erorilor (Blue Screen şi cealaltă care nu mă lasă să reinstalez) Dacă aş ştii că este din vina procesorului sau a altei piese, aş putea să o schimb, să nu fiu nevoit să schimb tot calculatorul. Vă rog dacă puteţi să mă ajutaţi cu nişte sfaturi, dau fundă. Mulţumesc!

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

"Menţionez că procesorul nu stă foarte bine, are o clapă ruptă"...bravo si te mai miri!

| RaduTN a răspuns:

Posibil sa te fi ales cu o placa de baza prajita. Data viitoare foloseste UPS!

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Deci si eu am avut problema asta (Cand se termina de terminat aia cu windows xp si restarta, EU AM REINSTALAT WINDOWSUL DEPE UN CD+Licenta si o mers. Bafta.