| ØverTheRainbøw a întrebat:

Am decis să-mi reinstalez windowsul după ce am început să primesc zilnic blue screen "kernel data inpage error windows 8.1"(nu mai știu codul), iar acum nu mai pot instala windowsul, fac partițiile și încep instalarea dar primesc din nou o eroare "Windows Could Not Format a Partition on Disk 0 Error Code 0x80070057". E un Lenovo ideapad 110.

Funda + vot

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Este posibil ca hard disk-ul sa fie cu defecte ("Bad"-uri).
Verifica starea suprafetei hard disk-ului, pornind laptop-ul de pe un disc de testare sau conectat pe un alt calculator.
De asemenea, poti instala windows-ul pe un hard disk bun in loc de cel actual.

1 răspuns: