| eren a întrebat:

Acum un an mi-am tras internet de la romtelecom 100.0mbps (adica asa ziceau ei) bun. 1 an pe factura scrie asa. Dar vine al doilea an si zice asa ClickNet 2 mbps (adica 200.0mbps) dar jos acolo la Local are Connection tot 100.0 mbps scrie.Normal ei cica mi-au marit viteza...Cum fac ca si in calculator sa imi arate viteza scrisa pe factura?

3 răspunsuri:
| cosmon a răspuns:

Viteza care o arata la local area conection este viteza suportata d eplaca ta de retea, viteza reala o poti vedea facand un test de viteza pe speedtest.net

| hamsterx a răspuns:

Stai calma happy nu trebuie sa faci nimic, 100 mbps asta e viteza pe care o poate atinge cablul, iar 2 mbps inseamna 250 kbs/s happy bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer u cred ca ai avut vreodata 100mbps de la romtelecom... cea mai buna solutie. intra pe speedtest.net si fa testul. ca sa vezi exact cat ai