| daciada a întrebat:

Buna ziua am achizitionat un laptop Lenovo flex 2 (15) si nu stiu cum sa dau disable la functia pentru iluminare tastatura? sau sa o setez sa se stinga cand nu le ating. sper sa ma ajutati dau funda big grin

1 răspuns:
| 13kill13 a răspuns:

Ai aici un ghid de utilizare

chrome-extension://encfpfilknmenlmjemepncnlbbjlabkc/http://download.lenovo.com/......manian.pdf

Ai niste taste de acces rapid. De obicei acestea se utilizeaza impreuna cu tasta "Fn"

Ai acolo in ghid "Activează/dezactiveazăiluminarea de fundal a ecranului." Iti arata tasta pe care trebuie sa o apesi

Daca nu ai vazut, apasa tastele "Ctrl+F" pentru o cautare rapida si scrie: "Taste de acces rapid". Succes!