| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua TPU. Am achizitionat un laptop Lenovo G50-45 si nu stiu cum sa scot dvd-rw-ul, nu are nici un buton am incercat sa-l apas sa-l imping dar nu a functionat. Astept si alte moduri, ofer funda big grin

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Daca nu are buton, poate laptopul nu e prevazut cu unitate de citire/scriere (dvd-rw, in cazul tau). Unele au, altele nu. Trebuie sa te asiguri ca exista aceasta unitate si ca nu e spatiu rezervat pentru una pe care trebuie s-o achizitionezi separat. Dvd-rw-ul este actionat pentru deschidere printr-un buton.

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Poti sa pui un link de unde ai cumparat laptop-ul(in caz ca e magazin online)?
In computer iti apare ca ai unitate optica? Daca da, da pe ea click dr-eject.

| itsoft a răspuns:

Vezi ca butonu il are dedesubt

| Otto2014 a răspuns:

M-am documentat, laptopul tau are DVD RW.Intra in my computer si e o partitie,sa zic asa, numita DVD RW Drive, cel putin asa e la mine, dai click pe ea, si se deschide DVD RW-ul.
La mine se deschide cand dau click acolo. Sper ca te-am ajutat.

| Bulaica_Augustyn_1998 a răspuns (pentru Otto2014):

Intru in my computer si nu am decat partitia C..este posibil sa nu am una? Totusi la exterior arata de parca ar avea una da.

| Otto2014 a răspuns (pentru Bulaica_Augustyn_1998):

Ce legatura are partitia C cu ce-am zis eu? Daca zice ca mai ai una, dai click pe ea, si se deschide dvd rw.
Daca nu, n-ai unitate optica.

| Bulaica_Augustyn_1998 a răspuns (pentru Otto2014):

Nu mai am nimic...mda asta inseamna ca nu am asta e mersi oricum big grin