| AlexAsu12 a întrebat:

Buna ziua am cumparat o placa de baza dfi infinity nf ultraII-m2, si nu stiu cum sa leg ledurile alea de hdd si power led, imi puteti spune cum sa le leg sau sa trimiteti manualul de la placa de baza.multumes.Funda

2 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Fii atent la semnele de linga pinii unde bagi mufele. Power lwd si hdd sunt inscriptiile pe placa de baza.Mufele de regula le pui cu scrisul spre tine, chiar de gresesti nu se intampla nimic, ledul este la 2 volti nu se vor arde la conectare gresita, asa ca curaj!
Ideia e sa nu le pui in alta parte.Succes.
Sarbatori fericite!

| introduaicinumele a răspuns:

Poi nu prea stiu despre ce leduri vorbesti, dar cred ca sunt alea care palpaie cand lucreaza hardul.

Trebuie sa te uiti in manual, sau pe placa de baza sunt undeva multi pini (in care se pune si contacul de la butonul se restart, on/off etc.) si te uiti sa scrie undeva led, sau hdd si pui acolo cablurile, nu stiu cum sa-ti explic mai bine pentru ca eu n-am leduri la hard-uri.