| Petre25565 a întrebat:

am gasit un laptop la 150 lei
Specificatii:
procesor: amd turion 64 mobile 1.80 ghz
memorie ram: 1, 28 gb
hdd: 40 gb
Se merita?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai ceva bani in plus la 300-400 lei lei gasesti laptopuri (second) cu specificatii mult mai bune eu la 380 lei am luat asta: Acer Emachines:
Procesor Intel core Duo, 2, 2 GHZ, 4GB RAM 250 Gb memorie.
Imi merge perfect netul oricate pagini as deschide

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Procesorul are doar un singur nucleu si cu Windows 98 nu mai lucreaza nimeni!

| PainTech a răspuns:

Daca vrei sa astepti 15 minute pana se deschide chrome-ul, atunci da. Orice smartphone poate depasi foarte usor laptopul acela la performanta. Foarte posibil ca cel mai nou sistem de operare care sa ruleze ok pe el e Windows XP.

Nu prea merita...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viteza procesorului 1, 80 GHZ e putin cam mica, s-ar putea sa mearga putin mai greu nettul.- Ma refer cand te uiti la videoclipuri in calitate inalta. In rest e OK
Pentru jocuri vechi gen cs1.6,warcraft,starcraft fifa07 e ok
In concluzie eu zic ca merita banii.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Nu eu am un laptop de
12 ani si avea 1gb de ram si 150 memorie hdd si nu las vinde nici pentru 100 de euro dar i-am mai pus inca 2gb de ram in concluzie cu ce vrei tu sa faci nu merita aasculta sau ia aminte sfatul lui AA1CK3D