| Alexandru1235 a întrebat:

Buna ziua! Am nevoie de ajutor, am gasit pe Facebook un anunt in care spune ca vinde adidasi de firma la preturi foarte mici numit Tezzo pe Facebook, iar site-ul se numeste https://www.pretzuri-mici.ro/categorie-produs/femei/. Si am comandat o pereche, a venit o mizerie de adidasi de nici chinezii nu ii incalta. Ce pot face in aceasta situatie?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Asa se intampla cand te incanti la preturi mici, la anunturi vazute la toti escrocii
daca are anunturi si pe Facebook, fa-i raport acolo pe Facebook
pentru faptul ca te-a inselat mergi la politie si depune sesizare, stiu ei sa te indrume ce sa faci mai departe
este doar un calic care inseala lumea, el nu are SRL inregistrat ca sa poti depune sesizare si la ANPC!

| Alexandru1235 explică (pentru Simpatic):

Mulțumesc mult!

| Simpatic a răspuns (pentru Alexandru1235):

Nu ai pentru ce, fa demersurile in asa fel incat sa mai scapam de un escroc, ca sunt destui! succes