| ciuz00best a întrebat:

Buna ziua am o tableta Allview Speed City si am o problema cu root-ul, o am doar de cateva luni, la inceput mergea sa o rootez dar acum nu stiu ce are de nu mai merge, acum sa va spun ce am facut. Mi-am bagat tot felul' de aplicatii sa arate ca iPhone-ul si incepuse sa mearga foarte greu, apoi am dat resetare din fabrica si trebuia sa o rootez si nu mai gaseam arhiva cu care o rootam la inceput si am gasit o aplicatie Mobogenie care daca o instalez si pe tableta si pe PC pot sa fac multe chestii de pe PC pe tableta si are undeva sa o rooteze automat si am dat acolo dupa ce s-a instalat tot acolo o deconectez si vad ca imi pare ceva ciudat cu coordonate si nu mai stiu ce apoi am dat iar researe din fabrica si am ajuns la stadiul la care sunt acum, nu merge sa o rootez, am incercat diferite chestii si nimic si nici la garantie nu o pot trimite ca am scapat-o jos si s-a indoiat un colt si are mai multe zgarieturi asa mai mici. sad Cel/Cea care ma ajuta primeste o funda si un multumesc! happy

11 răspunsuri:
| ClimateZone a răspuns:

Dai o bere iti dau software original de la Allview. big grin

| ciuz00best explică (pentru ClimateZone):

Dau funda. Tot bere ii. :d

| ClimateZone a răspuns (pentru ciuz00best):

Deci sa inteleg din nou ca vrei software android original care vine pe tableta ta ca sa il rootezi. Corect? Daca da, atunci pregateste funda ca iti trimit mesaj privat diseara cu link de download ca acum fac de mancare laughing

| ClimateZone a răspuns (pentru ciuz00best):

Http://bit.ly/1bznOUf

Sa imi dai un mesaj cand l-ai downlodat ca sa il sterg. Are vreo 200 MB

| ciuz00best explică (pentru ClimateZone):

Gata il poti sterge. Acum explica-mi te rog ce trebuie sa fac. :d

| ClimateZone a răspuns (pentru ciuz00best):

Pai incearca un software de rootare. Acum ai soft original Android pentru tableta ta.

Eu rootam cu http://download.cnet.com/Kingo-Android-Root/3000-2094_4-75996768.html

Vezi cu ce poti. Nu iti pot da pasii exact ca sunt multi, citeste si lasa funda :)

| ciuz00best explică (pentru ClimateZone):

Cu arhiva, ce fac? :d

| ClimateZone a răspuns (pentru ciuz00best):

Arhiva e software original Android pentru tableta ta. Poti folosi orice program de rootare doresti tu.

| ciuz00best explică (pentru ClimateZone):

Spune.mi cum il instalez!

| ClimateZone a răspuns (pentru ciuz00best):

Ce sa instalezi frate? Ala e un APK, nu se "instaleaza" pe Windows. Cu ala iti faci tableta ca din fabrica. Cauta pe forumuri cum iti uploadezi software pe tableta pentru ca sunt multi pasi.

| ciuz00best explică (pentru ClimateZone):

Daca vrei poti sa imi dai si un link in care pot sa il instalez? big grin ca nu gasesc nici unul. sad