| doryan4u a întrebat:

Salut TPU vreau sa stiu cum pot face root si cu ce program pe tableta Allview speed city?

Răspuns Câştigător
| Nu_Nimeni_1987 a răspuns:

Salut. Folosește SuperOneClick. Merge cam la majoritatea smartphone-urilor și tabletelor cunoscute sau mai puțin cunoscute. Trebuie să bifezi opțiunea "Debugging mode" sau "Depanare" în meniul aplicații, dezvoltare, pe tabletă... ceva de genul... Și trebuie să ai driverele instalate, posibil să se instaleze automat odată cu conectarea tabletei la PC. Dar, ATENȚIE, o să-ți pierzi garanția dacă faci root. Baftă.

1 răspuns:
| Ardelean_Cosmin_1991 a răspuns:

Pasul 1: Descarcati urmatorul fisier : http://www.mediafire.com/? bbuqt6rwxou7cw2
Pasul 2: Dezarhivati fisierul si copiati cele doua fisiere intr-un card SD in dosarul radacina. (nu in memoria interna!, card extern doar!) PS: copiati arhiva alaturi de celalalt fisier, nu o dezarhivati. Dezarhivati doar fisierul descarcat!
Pasul 3:Inserati cardul SD cu cele doua fisiere in tableta.
Pasul 4:Opriti Tableta.
Pasul 5:Tineti apasat simultan butoanele HOME+POWER pana cand va aparea android-ul verde si va incepe procesul de updatare. Dupa aceea lasati butoanele si asteptati sa se incarce. Tableta se va restarta singura apoi va instala update-urile necesare.
Apoi tableta este root-ata.