| S_Oana_1994 a întrebat:

am o tableta de la E-boda, A300 mai exact, si in urma unei cazaturi s-a dus si display-ul si digitizer-ul...ce as putea sa fac in situatia asta? Se mai pot schimba?

3 răspunsuri:
| pbsolver a răspuns:

In cazul in care tableta este in garantie poti contacta serviceul Eboda
Adresa: Strada Oxigenului Nr. 2b, Comuna Cernica, jud. Ilfov
Telefon: 031. 4253.775
FAX: 031.4253.888
Mobil: 0724.282.258 sau 0770.889.930
insa reparatiile in astfel de cazuri (display si/sau digitizer) costa mai mult decat tableta in sine... bafta!

| S_Oana_1994 explică (pentru pbsolver):

Este in garantie, dar totul o sa fie contra cost din cate am inteles...alt mod de a gasi cele necesare pentru a putea fi reparata nu este?

| pbsolver a răspuns (pentru S_Oana_1994):

Intr-adevar socurile fizice nu sunt acoperite de garantie. Eboda este de fapt doar un importator ce branduieste electronice din china. Trebuie dusa la un baiat indemanatic pentru a fi desfacuta si a-i fi notate numerele de serie / modelele pentru display si touchscreen, apoi cautate pe ebay/alibaba/amazon.