| Gogoasa24 a întrebat:

Buna ziua am schimbat windowsul si am facut o greseala ca nu mi-a sters windowsul wechi este intr-un folder numit windows.old vreau sa reinstalez iarasi windowsul da cum sterg partitia toata sa nu ramana nimica? am dat pe advaced format si nu ma lasa sa dau pe format are culoarea gri ce sa fac? oricum trebuie sa schimb windowsu

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca sistemul vechi este pe o alta partitie pe care doresti sa o cureti in intregime, foloseste CCleaner free, este foarte bun pentru asa ceva si are optiune si limba romana.

| Zaygon a răspuns:

Nu trebuie sa formatezi nimic. Deschizi disk claenup, selectezi partitaia c, si dai sa caute ce se poate sterge. Selectezi previos instalation of windows, si dai clean si gata. Nu incerca sa il stergi manual sau din consola ca bubui sistemul. Ai aici un tutorial care ar trebui sa te ajute.
https://youtu.be/AfpgSiOYWPc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=PsveMWRdNxo poate te ajuta, tu trebuie sa stergi partitia toata nu trebuie sa o formatezi, apoi creezi una noua :)