| ANDReY000 a întrebat:

am si eu 2 boxe de la un sistem Samsung home cinema care l-am luat acum 4 ani dar nu il mai am.ideea este ca mai am doar doua boxe pe care scrie "rear speakers" si ma intrebam daca pot sa le conectez la calculator sau la telefon printr-un jack.se poate face asta? daca da cine ma ajuta dau funda pentru ca chiar nu am ce face cu ele si stau degeaba.

1 răspuns:
| ivanhoe a răspuns:

Probabil ca doar ai doar boxele. Iti lipseste subwooferul care iti reda frecventele joase si foarte joase. In plus, subwooferul are si un modul amplificator. Deci fara un amplificator la cele doua boxe (care nu sunt altceva decat niste simple difuzoare) nu prea ai ce sa faci.