| zenax1234 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Am un laptop Lenovo yoga 580 cu w8 preinstalat. Am schimbat cu versiunea de w7 si acum laptopul porneste foarte greu. Sta foarte mult la imaginea de bun venit, insa leptopul ruleaza in rest foarte bine. Ce pot face sa porneasca mai repede? Funda big grin

3 răspunsuri:
| Vanqu1sh a răspuns:

Daca cumva te referi la boot time atunci nu ai ce, windows 8 sau 8.1 au sunt facute sa booteze in 8-15 secunde (kernel-ul hibrneaza in loc sa se stinga complet ) in comparatie cu celalalte windows-uri care booteaza in minimi 30 de secunde, asta daca ai un pc bun.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vanqu1sh):

Sigur asta e.La win 8 apropae ca nu ai timp sa apesi tasta pentru a intra in bios, asa de rapid este.S-a oobisnuit cu win 8 si acum. porneste mai greu. Totusi, un program d optimizare sau sa intre in startup sa dezactiveze cateceva la pornire odata cu windowsul cred ca iar prinde bine.

| Marius_Dascalu_1996 a răspuns:

Sa iei o versiune clean de windows 7. sa umbli prin bios sa setariile de butare si sa vezi daca totul e ok; sa anulezi Uefi daca are; Multe de spus