| ioanalexandra345 a întrebat:

Am si eu o problema cu un laptop Acer. Deci, m-am uitat la un serial si cred ca am luat virus, pe Facebook si google imi apareau reclame indecente si nu ii mai puteam da shut dowm. O saptamana nu am mai putut si si-a revenit. Timp de 2 saptamani am umblat lejer pe el, inca mai avea virusii, l am stins si l-am lasat la incarcat. Si de atunci nu s-a mai aprins! Imi poate spune cineva care ar fi cauza? Bateria?

5 răspunsuri:
| Laurentiu340 a răspuns:

Buna Ioana, daca atunci cand il pornesti, iti mai arata ceva e bine, sper sa nu fie mort, probabil acei virusi pe care i-ai avut in el au infestat sectorul de boot si din cauza asta nu mai pleaca windows problema se rezolva cu un cd cu windows 7/8/10 dar parerea mea, cea mai buna varianta e sa faci o reinstalare curata de windows ca sa fii sigura ca nu mai exista niciun virus, succes happy

| ioanalexandra345 explică (pentru Laurentiu340):

Buna. nu se mai aprinde deloc este efectiv mort, nici ecran, nimic.

| Laurentiu340 a răspuns (pentru ioanalexandra345):

Mai intra curent in el daca da atunci e bine daca nu, nu e bine sad probabil s-ar putea sa aiba bateria ceva daca nu are nici bateria nimic nici incarcatorul nimic e grav, poti sa-mi spui te rog ce model e laptopul tau te rog?

| ioanalexandra345 explică (pentru Laurentiu340):

Cand il bag la incarcat nu se aprinde niciun led, Acer Aspire E15

| Laurentiu340 a răspuns (pentru ioanalexandra345):

Incearca sa scoti bateria incearca asa poate bateria sa bulit daca tot asa face, la garantie.