| ingAndrei a întrebat:

Bună ziua.
Am și eu o problemă cu Word-ul. Folosesc varianta de Office Professional 2010 și am ca default font "Helvetica-R". Atunci cand încep să scriu și folosesc diacritice mi se schimbă automat in "Arial", iar uneori s-a mai schimbat și în „Calibri„. Nu am reușit să găsesc nimic prin setări care mă ajute să nu se mai schimbe fontul.
Vă mulțumesc.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inainte de a incepe un text seteaza din Font fontul respectiv si dai OK si atunci iti va ramane tot textul.

| ingAndrei explică (pentru Ioandelasal):

Nu merge. Oricât aș încerca mi se schimbă fontul din nou... Înainte dacă selectam Helvetica-R și ștergeam 2 litere din cuvânt puteam schimba fontul diacriticei din Arial în Helv-R, dar acum nici măcar așa nu pot.

| Ioandelasal a răspuns (pentru ingAndrei):

Nu stiu ce sa spun, mie nu mi s-a intamplat asta si nici n-am auzit pana acum.
De altfel eu am Word 2007, s-ar putea ca la Word 2010 sa fie ceva deosebit de Word 2007.