| SonicAndrei a întrebat:

Cum fac la Microsoft Office Word 2013 ca atunci când selectezi un text și mergi cu mausul pe un font (fără să dai clic pe el) să se convertească automat acel text în fontul selectat până când muți mausul de pe acel font? La mine nu se mai schimbă automat textul.

Cred că ați înțeles la ce mă refer, nu știu când s-a modificat setarea; am căutat prin setări și încă nu ma găsit rezolvarea. Pe Word 2007, pe laptop totul e normal din punctul ăsta de vedere.

2 răspunsuri:
| Scolarul12444 a răspuns:

E am word 2010. Cred ca este la fel si la tine. Intri la setari. general. enable live preview trebuie sa fie activat.
Daca nu merge spune-mi.

| SonicAndrei explică (pentru Scolarul12444):

La mine e debifat și nici nu mă lasă să-l activez (e cu gri)...