| master_3159 a întrebat:

Am si eu o problema in legatura cu placa video.Am o placa video Ati Radeon 9550 dar fara Cd de instalare, am descarcat de pe internet ceva programe dar imi dau o eroare la ele. Care ma poate ajuta? De unde pot lua si eu programul original daca pot spune asa. Din pacate doar atat stiu despre placa Ati Radeon 9550 de 128 mb. O zi buna.

Răspuns Câştigător
| Toxic a răspuns:

Cam mica de 128 mb. Cauta programul numit "Everest" iti spune totul despre orice componenta din sistemul tau. Tie nu-ti trebuie nici un program tie-ti trebuie driver.
Cateva link-uri de unde poti downloada asa ceva:
http://www.brothersoft.com/......61460.html
http://www.nodevice.com/driver/Radeon_9550/get34919.html
http://download.cnet.com/ATI-RADEON-9550/3000-2108_4-84324.html
Eventual poti intra pe site-ul oficial al celor de la ATI poate vei gasi ceva.
Mult noroc
Edit: ATI scoate cele mai proaste placi video dupa parerea mea, de ce nu ti-ai luat si tu o placa Geforce de la Nvidia. Cele mai bune placi le au Nvidia

4 răspunsuri:
| LucianGabriel a răspuns:

Cam mica dar asta este.Scrie pe google tous les drives si te trimite pe un site.Intri acolo si ai sus mes drives dai acolo si-ti scaneaza pc-ul, dupa iti da driverele pe care nu le ai sau cele care nu sunt la zi asta gratis si fara prea mult chin(cel mai bine merge din internet explorer) daca nu te descurci un mesaj privat si te ajut cu team viewer sau cum vrei tu.Noroc la driverehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am o placa radeon 9550 la alt calculator, problema consta in faptul ca placa este foarte pritentioasa, la o simpla instalare de driver mi-a dat error, si pentru a rezolva problema citusi de putin ai nevoie de CD original, de aia a si spus "programul original", sorry dar trebuie cineva care a reusit sa rezolve asa problema sad as avea si eu nevoie de ajutor pe acest subiect happy