| ๑ŔàžøЯ๑ a întrebat:

Am si eu o problema cu placa e ASUS RADEON 9550 si nu imi merge metinu nici cs imi apare o eroare "VPU Recover has acceleration your" ...nu stiu ce mai zice acolo si nu pot sa ma jocsad o fi de la drivere... de la windows nu e ca l-am reinstalat si tot degeabacrying dar nici de la drivere nu cred ca e pentru ca le-am reinstalat si pealasad Cine poate sa imi dea alta versiune a driverelor s-au cine are placa video ASUS RADEON 9550(merge si Secudary) de 256mb sa spuna s-au sa uploadeze driverele undeva sa puna linkul sa le i-au si eu VA ROGGGcrying. Va

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Uite de aici descarci driverele pentru placa ta http://www.downloadatoz.com/driver/item_257940.html
tie asa iti scrie cred VPU recover has reset your graphics accelerator as it no longer responding to graphics driver comands! Please tell ati technologies about this. Faptul ca nu mai raspunde comenzilor poate insemna ca ventilatorul de pe placa video nu mai duce bine, si normal, supraincalzirea VPU (visual processing unit) duce inevitabil la erori. Mergi la un service si pune-i sa-ti schimbe coolerul, si apoi sa-ti testeze placa in fata ta, sa vezi ca merge. Pur si simplu placa ta video (adica GPU-ul, Graphics Processing Unit) nu suporta sa ruleze stabil la frecventele setate din soft. Se pot scade aceste frecvente manual dar nu de tine... e treaba de service! Mai intai descarca ce i-am dat si apoi vezi coolerul daca are praf pe el, sterge-l.

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Vezi ca driverele astea sunt mai noi din 2009! si da-i si o scanare de pe site-ul lor(e acolo jos langa download)http://download.driverguide.com/......02754.html sa-ti spuna ce eroare gaseste! Sper ca ti-am fost de folos.

neluL
| neluL a răspuns:

Gata te-am gasit!

neluL
| neluL a răspuns:

Asta trebuie sa mearga! ai grija ce descarci de acolo! http://www.userdrivers.com/....../download/ num i-ai zis toata denumirea placii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai ultimul driver incearca cu Atitools sa jonglezi frecventele la gpu si ram.

| ๑ŔàžøЯ๑ explică:

Primul download nu imi merge (nu porneste) iar al 2 lea este cu bani... Daca iti porneste tie la primul da-mi-l si mie pe YM pe bk_razor@yahoo.com