| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema legata de PC-ul meu. Recent am primit o pereche de casti A4Tech T-500, nimic deosebit. Problema sta in felul urmator: Cand le conectez in spate, totul e ok (microfonul si castile in sine functioneaza corespunzator). Cablul este prea scurt, si am decis sa "montez" castile in fata. Sunt 2 iesiri(I/O). Am consultat manualul placii de baza (Asus P5B deluxe, versiunea fara Wi-fi onboard), si am conectat toti pinii dupa instructiuni. Cand am pornit PC-ul si am conectat castile in fata, functionau ok, totul era in regula, cand am incercat sa folosesc microfonul, inregistra zgomot de fundal, fara voce, fara nimic. Doar un zgomot si atat. Pe spate e totul ok. Care ar fi problema? Mentionez ca am updatat ultimele drivere pentru. SoundMAX HD, in BIOS am activat iesirile HD(partea audio e ok, problema e cu microfonul), deci ar trebui sa fie totul bine.Am Windows 7. Ar putea fi carcasa? Este o carcasa no-brand, ieftina, si o am de ceva timp(nu ma refer la carcasa in sine, ci la conectori). Sper sa ma puteti ajuta sa remediez "problema". Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Tiara81 a răspuns:

Ai uitat de funda.big grin...mi-o dai te rog frumos mie? iti voi trmite mesaj cu tot raspunsul detaliat
Multumesc mult!

3 răspunsuri:
| 0000anonim0000 a răspuns:

Are licenta OEM, e Enterprise.

| 0000anonim0000 a răspuns:

Multumesc pentru. ajutor. am rezolvat problema. Se pare ca in bios era o chestie legata de Front Panel. Cum la carcasa am controller ac' 97, in BIOS era activat HD-ul. Acum merge perfect. Multumesc oricum pentru. ajutor! happy

| Adryan28 a răspuns:

Ai windows 7 cu licenta? sau dala trial? Daca e dala trial poti sa fi sigur ca nu merge!