| xtembix a întrebat:

Am umblat la Control Panel sa sterg cateva programe, care nu erau folositoare si din greseala am sters un program si acum daca pun muzica sau un film nu am sonor deloc. Ce se fac?

Răspuns Câştigător
| educatie2021 a răspuns:

1 dai sistem restore din : start/all programs/accesories/sistem restore (il pui sa se intoarca la o anumita data cand mergea bine calcu, adica inainte sa stergi programul respectiv)
sau
2 bagi cd-ul cu driverele de la placa audio si le reinstalezi

recomand varianta 2 (p unu nu am incercat)

8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

ZI mai exact locatia unde ai intrat! Ai intrat in fisiere program sau in windows?

| CM7YRE a răspuns:

Inseamna ca ai sters driverul audio.instaleaza realteck, poate ala era tongue

| Dannyjj a răspuns:

Daca ti se aud alte sunete(de exemplu sunetele din yahoo, din windows) dar in winamp, media player nu se aud sunetele atunci ai sters un player care avea codecurile, uite aici ca-lite codec http://www.free-codecs.com/download/k_lite_codec_pack.htm

| Cheloo_4836 a răspuns:

Cum au spus ceilalti, reinstaleaza driverul de la sunetwinking (realtek audio ac97 driver download)

| ionutraluca a răspuns:

Probabil ai sters placa audio.Instaleaza placa audio din nou.

| methamorphosis a răspuns:

Reinstaleaza driverul de sunet.rec.,tous les drivers'.

| xtembix explică:

Am sters de la Control Panel-Add or Remove Programs, nu stiu care este CD cu placa audio.Precizes ca atunci cand dau sa ascult radio imi apare o eroare si un sunet de la unitate.In eroare mi se spune sa instalez device in configuration.

| nega a răspuns:

Cauta si instaleaza-ti din nou programul pe care l-ai avut si l-ai sters din greseala