| Chis_Gheorghe_1954 a întrebat:

Am un calculator cu program Windows XP, procesor Intel(R) Celeron(R) 2, 53 GHz 1.00 GB RAM. Daca fac o apelare video pe Skype procesorul se incarca la 70% si daca mai deschid un program se incarca la capacitate de 100% si calculatorul merge foarte greu sau se blocheaza, RAM-ul indica incarcare de 60%. Asta din cauza ca procesorul nu poate mai mult? Intrebarea mea este. Nu este vreo aplicatie pe care sa o pot descarca sa vad daca calculatorul functioneaza la parametrii optimi? Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Pai spune-mi si ce model de celeron ai acolo. Ca celeron sunt pe generatii si ele. https://www.youtube.com/watch?v=AslR1LVeGAE