| Chis_Gheorghe_1954 a întrebat:

Am un PC. care are instalat Windows XP. Pack 3 cu procesor Intel Celeron 2. 54GHz 1GB RAM. Daca vizionez un film online procesorul merge la incarcare de 100% si RAM-ul indica incarcare de 70%. Intrebarea mea este urmatoarea. Daca maresc capacitatea RAM-ului la 2GB. cu asta ajut procesorul sa nu mai fie incarcat la maximum?

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Ajuta, dar nu foarte mult! Daca filmele sunt HD...mai nasol. Aici intra in joc si placa video. Daca e slaba...